Faktúry, zmluvy....

Materská škola

Nachádzate sa tu História školy

Minulosť školy

Ø    1660 – 1.ev.ľudová škola, ktorá vznikla zásluhou ev. farára Michala Gótšu. Prvý učiteľ – rektor – sa volal Ján Kalinka (Kalínius) z Kyjatíc (12 žiakov)

Ø  17.storočie – existencia šľachtickej školy na úrovni nižších gymnázií, ktorú financoval vtedajší kalinovský zemepán Pavol Batta.

V rokoch 1694 – 1695 chodil tu do triedy gramatistov významný vedec 18.storočia Matej Bel – Funtík z Očovej

Ø     1824 – postavená nová budova ev.ľudovej školy (100 žiakov)

Ø     1871 – odovzdaná do užívania škola v Hrabova (časť obce za Ipľom) – 75 žiakov

Ø    1909 – odovzdaná do užívania štátna ľudová škola s piatimi triedami. Dodnes sa v nej vyučuje – tzv. stará škola

MENU 2

Materská škola

Zápis do prvého ročníka

Vedomostné súťaže

Športová činnosť

Krúžková činnosť

Prázdniny a voľné dni

IKT vo vyučovaní

Školské športové stredisko

ŠKD

Zaujímavosti

Pracovné miesta

TLAČIVÁ pre rodičov

Ø     1960 – nová desaťtriedna jednoposchodová budova. Dodnes sa jej hovorí „nová škola“, ( v r.1961 – 464 žiakov)

Ø     2005 – rekonštrukcia strechy na "novej škole"

Ø  2009 – výmena okien za plastové okná, rekonštrukcia fasády (zateplenie a maľovanie)  "novej školy"

Ø  1910 – pri štátnej ľudovej škole bola zriadená prvá detská opatrovňa. Opatrovateľkou v nej bola diplomovaná opatrovateľka Helena Miháliková. Zariadenie zrušili v r.1921. Po oslobodení sídlila MŠ v budove obecného úradu.

Ø  1976 – dostavaná budova MŠ, v ktorej sa vyučuje v pekných priestoroch   dodnes.

Zaujímavé odkazy

Optimalizované pre Internet Explorer a 1024x768