Faktúry, zmluvy....

História školy

Nachádzate sa tu Materská škola

Nové foto z Materskej školy

Foto zo života v materskej škole

Oslava MDD v materskej škole

Rozlúčka s MŠ  Veselé prázdninové fotografie z MŠ

Foto začiatok školského roka 2011/12

Charakteristika Materskej školy

Kalinovo leží na území historického Novohradu v okrese Poltár. Rozprestiera sa v Lučenskej kotline, ktorá je zo severnej strany ohraničená južným úpätím Slovenského Rudohoria a z južnej otvorená. Obcou preteká rieka Ipeľ. Z východnej strany sa ponad ňu vypína kopec Háj, z ktorého je najkrajší pohľad na okolie. Nadmorská výška v strede obce je 207 m, v chotári 190 – 365m.

Od roku 1960 je súčasťou obce Hrabovo.

V obci je okolo 790 domov, niekoľko činžiakov. Podľa posledných údajov tu žije okolo  2300 obyvateľov, z toho asi 600 detí.

Materská škola, resp. detská opatrovňa  vznikla 21.júna 1946 a mala zapísaných 48 detí. Od roku 1949 to už bola MŠ, umiestnená v provizórnych priestoroch v ZŠ. Od roku 1955 bola v Kalinove zriadená dvojtriedna MŠ v budove vtedajšieho MNV. Budova, v ktorej sa nachádzame teraz, bola slávnostne skolaudovaná a otvorená 29. septembra 1976 a bola v nej spočiatku umiestnená trojtriedna materská škola.

V školskom roku 2004/2005 nastali v MŠ pre nízky počet detí organizačné zmeny a od 2. septembra 2004 boli otvorené len 2 triedy (tento stav pokračuje už štvrtý rok). K 3. septembru 2007 je do MŠ zapísaných 54 detí.

MŠ poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku 3 – 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. MŠ poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu, s obedom alebo bez. Výchovný jazykom je slovenský jazyk. V MŠ máme tento školský rok 3 deti rómskeho pôvodu.

Do I. triedy sú zaradené 3 – 4 – 5 ročné deti, celkový počet je zatiaľ 29,  3 deti pravdepodobne do MŠ tento školský rok nenastúpia.

Do II. triedy sú zaradené 4 – 5 – 6 ročné deti, celkový počet je 27.

III. trieda je zrušená.

MENU 2